Weingut Sascha Montigny

Nahe, Německo

Vinařství Sascha Montigny leží v krásné německé vinařské oblasti Nahe. Bylo založeno v 60. letech 20. století Rudolfem Montigny jako čistě rodinný podnik, kde otci na vinici i ve sklepě pomáhali oba synové. Od roku 1994 pak vinařské řemeslo po svém otci převzal právě syn Sascha.

Jedná se o menší rodinné vinařství se 7-8 hektary, na kterém rodina Montigny pěstuje jak typické bílé odrůdy (Riesling, Rulandské šedé či) tak červené odrůdy (Pinot Noir, Saint Laurent či Frühburgunder). Roční produkce činí asi 55 tisíc lahví.

Sortiment vinařství je velmi široký, kromě vyhlášených Rieslingů produkují dlouhou řadu skvělých bílých, růžových i červených vín a nezapomínají ani na perlivá a šumivá vína. Z tohoto obrovského výběru jsme pro Vás vybrali ty nejoblíbenější vzorky, které můžete zakoupit na našem e-shopu.

Vinařství se řídí heslem "Meine Idee von gutem Wein" neboli "Moje představa dobrého vína" a tato filozofie dostala vína z produkce vinařství Montigny do prémiových podniků po celém Německu a do rukou spokojené privátní klientely, a to jak v Německu, tak nyní díky Granvino i v Česku.