Viña Mambrilla

DO Ribera del Duero, Španělsko

Viña Mambrilla je menší rodinné vinařství založeno roku 1999, které sídlí ve vesnici Mambrilla, nedaleko města Burgos ve světoznámé oblasti DO Ribera del Duero. Tato oblast je po oblasti Rioja asi nejznámější španělskou oblastí vyhlášenou díky svým skvělým červeným vínům.

Vinařství nedávno rozlišilo svou produkci na dvě produktové řady - Alidis a Esentium wines.

Alidis je původní řada, ve které nalezneme tradiční Tempranilla z oblasti Ribera del Duero vyráběné dle principů organického vinařství. Esentium je pak zcela nová řada vín pod taktovkou mladé generace vinařské rodiny, která se vyznačuje novou vizí výroby vína avšak s respektem k charakteristikám a tradicím dané oblasti.

Vinařství obhospodařuje asi 70 hektarů vlastních vinic a vyznává zásady organického vinařství a klade důraz na velmi šetrný a co nejpřirozenější proces zpracování vína dle osvědčených tradic svých předků. I to dává jejich vínům specifické charakteristiky, díky kterým jsou vína Alidis oproti ostatním vinařům z Ribera del Duero výjimečná.

Vinařství se specializuje na produkci vína Tempranillo, a to od nejmladšího, které zraje čistě v nerezových tancích, přes Crianzu, Reservu až po exklusivní Gran Reservy zrající více než 2 roky v barikovém sudu. Vína tohoto vinařství jsou pravidelně oceňována v soutěžích po celé Evropě a jejich hodnocení od světových someliérů často dosahuje až k 95 bodům.