Zde můžete najít více informací o mně a o tom, jak to celé začalo...

O mně

Dovolte mi, abych se krátce představila. Jmenuji se Tereza Formánková a od roku 2018 se zabývám dovozem a prodejem zejména španělských vín. Specializuji se na špičkovou Cavu (nyní již Corpinnat) z vinařství Torelló, dovážím však i široký sortiment skvělých tichých vín nejen ze Španělska, ale i Německa.

Proč právě víno a Španělsko?

Důvody jsou velmi jednoduché: sama jsem již dlouhá léta velkým milovníkem vín a Španělsko je moje srdeční záležitost. :) Španělštinu jsem studovala již od střední školy, přechodně jsem ve Španělsku také žila, což mi umožnilo tuto zemi celkem důkladně procestovat a důvěrně poznat její kulturu a životní styl, který mě uchvátil.

Gastronomie a vína jsou samozřejmě významnou součástí španělské kultury. V průběhu několika let jsem osobně navštívila vinaře z různých vinařských regionů, ale až po schůzce s exportní manažerkou vinařství Torelló jsem se rozhodla založit svůj vlastní wine business. :)

Začala jsem tedy nejprve dovážet vína a Cavu z oblasti Penedés (vinařství Torelló), následně jsem do svého sortimentu zařadila další španělské organické vinařství Alidis z vyhlášeného regionu Ribera del Duero. Pak následovaly oblíbené Rieslingy z německé oblasti Nahe a nakonec slavná Rioja! Aktuálně tak u nás můžete ochutnat vína z již celkem z 6ti španělských vinných oblastí!

Všechna dovážená vína jsem osobně vybrala na základě kvality, chuti, poměru ceny/výkon a ve snaze zahrnout typické zástupce daných vinných oblastí.