Bodegas Martínez Lacuesta

DOC Rioja Alta, Španělsko             

Vinařství Bodegas Martínez Lacuesta leží na kraji vinařského městečka Haro - přezdívaného hlavním městem Riojy. Právě v Haru najdete ta nejstarší a nejikoničtější vinařství celosvětově známé oblasti Rioja. 


Vinařství Martínez Lacuesta vzniklo již před více než 120 lety v roce 1895 a velikostí se jedná ještě stále o rodinné vinařství. Aktuálně vinařství vede již 3. generace této rodiny.

Hrozny pochází z vlastních vinic umístěných na pravém břehu řeky Ebro v podoblasti Rioja Alta, kde se střetává Středozemní a Atlantické klima. Dostatek vlastních vinic je v této oblasti obrovský luxus, který si může dopřát jen opravdu několik starších vinařství.

Vinařství se věnuje zejména výrobě červených vín s dlouhým zráním v typických amerických, ale i francouzských dubových sudech o velikosti 225 l. Vinařství disponuje dokonce více než 8000 těchto dubových sudů!

Kromě červených vín naleznete v sortimentu vinařství i zajímavá bílá vína z oblasti Rioja či skvělé svěží Verdejo pocházející z vinic z oblasti Rueda.


Vinařství patří na poměry oblasti Rioja mezi menší vinařství, ačkoli produkuje úctihodných 700 000 lahví ročně. V sortimentu Granvino můžete najít několik typických červených cuveé z této oblasti, a to od kratšího zrání až po Reservu, zajímavé Tempranillo blanco, Viuru a také oblíbenou odrůdu Verdejo.