Weingut Frey

Rheinhessen, Německo

Rodinné vinařství Weingut Frey leží ve vesnici Ober-Flörsheim, v jihozápadní části úspěšné vinařské oblasti Rheinhessen. Kořeny vinařství sahají až do 18. století, nicméně oficiálně vinařství vede aktuálně 4. generace rodiny Frey (otec Stefan a jeho dva synové Philipp a Christopher).

Vinařství hospodaří s 23 hektary vlastních vinic a produkují okolo 90 tis. lahví ročně. Vinice jsou rozprostřeny na různém podloží od hlíny, vápence po sprašovou půdu.

Od roku 2013 se vinařství pyšní organickou certifikací – nepoužívají žádné chemické prostředky, hrozny sbírají ručně a víno vzniká přírodní spontánní fermentací za použití vlastních kvasinek. Víno zraje nejčastěji v kombinaci nerezového tanku a dřevěného sudu. Právě díky této technice nalézáme ve vínech jejich typický rukopis, který se projevuje komplexními vysoce kvalitními víny s intenzivními tóny zralého ovoce.

Weingut Frey se soustředí zejména na výrobu tichých bílých vín – skvělé Rieslingy, Pinot Gris, Pinot Blanc či Silvaner – všechny tyto najdete v našem sortimentu.