Adventní degustace Španělsko vs. Francie

12.12.2022

29. 11. 2022 jsme ve spolupráci s plzeňskou pobočkou Na Břehu Rhony uspořádali degustaci na téma Španělsko vs Francie. A jak to dopadlo?

Boj na nože nečekejte. :) Užili jsme si poklidný večer v příjemném prostředí vinárny Na Břehu Rhony a postupně ochutnali celkem 8 zajímavých vzorků vína.

Z obou zemí jsme představili typické zástupce jednotlivých vinných oblastí. Ze Španělska to byl postupně Corpinnat,  Penedés, Rioja Alta a Ribera del Duero.

Z Francie jsme "procestovali" zejména jižní Rhonu a také Cotes tu Tarne a Gaillac na Jihozápadě Francie.

Kromě skvělých vín naše chuťové buňky potěšily i velmi chutné i krásně vypadají tapas včetně gravlaxu z lososa, domácí paštiky či výběru sýrů a uzenin. Na tyto tapas můžete běžně do vinárny přijít a veřte, že si pochutnáte. :)

Ze španělských vín bych řekla, že největší úspěch slavili dle reakcí hostů buď bublinky Corpinnat a nebo slavná Rioja. Co se týče francouzských vzorků, myslím, že na plné čáře vyhrál poslední vzorek z Jižní Rhony v kategorii Cru.

Boj dopadl nerozhodně, obě země nám totiž poskytují nádherná vína, která si dle chuti zákazníci otevřou pouze při jiných příležitostech. :) Jeden zákazník preferuje lehčí ovocnější Rhonu, druhý težší kořenitější Riberu nebo Rioju. :)


Byl to povedený večer, budeme se na Vás brzy těšit zase na další akci!